Analist: Bu 2 Altcoin İçin Alım Sinyali Yandı!

Kripto para birimleri son yedi günde büyük kazançlar elde etti. Bu süreçte bunların çoğu aşırı alım durumuna ulaştı. Bununla birlikte, kripto piyasasında zayıf fiyat hareketinden toparlanan ve ivme kazanan geride kalanlar da var. Yatırımcıların teknik analiz alım sinyallerinden faydalanması mümkün. Özellikle de hız kazanan kripto para birimleri için trendin tersine döndüğünü gösteren göstergelerden. Bu nedenle kripto analisti Vinicius Barbosa CoinGlass’ın Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritasına dönerek içgörü aradı. Buradan, haftalık zaman diliminde ivme kazanan sağlam temellere sahip iki altcoin tespit etti.

Toparlanan Monero (XMR) için güçlü alım sinyali geldi

İlk olarak, Monero (XMR) Şubat başında 100 dolara kadar düşen büyük bir gerilemeden sonra toparlanıyor. Bu vesileyle Binance, XMR’yi panikle satan piyasayı şaşırtarak önde gelen gizlilik coin’inin listeden çıkarıldığını duyurdu. Bu olay Monero’ya aşırı satım haftalık RSI değeri kazandırdı. Böylece, sağlam proje 7 günlük %16’lık bir artışla toparlanmaya başladı. Özellikle, XMR nötr bir 42,52 RSI değerine ulaştı. Ayrıca, altcoin yazı sırasında 147,98 dolardan işlem görüyor.

Dolayısıyla, yatırımcıların bu hafta orta ve uzun vadeli bir yükseliş tahmini için güçlü bir satın alma sinyali olarak görebilecekleri bir trend dönüşü önerisiyle birlikte tam bir toparlanma ufukta görünüyor. Doğru koşullar sağlandığında Monero’nun 2024 yılında 10 kat piyasa değeri artışına ulaşması mümkün. Bu arada, kısa vadeli yatırımcılar muhtemelen daha iyi giriş noktaları bekleyecektir. Bu yüzden, yeşil bir haftada satın almaktan uzak durmaları olası.

Kripto piyasası RSI ısı haritası: Monero (XMR). Kaynak: CoinGlass

İkinci altcoin: THORChain (RUNE)

THORChain (RUNE) sağlam temellere ve önemli bir toparlanmaya sahip başka bir kripto para birimi. Ancak hala piyasanın gerisinde kalıyor. İlginç bir şekilde, RUNE şu anda nötr-50 haftalık RSI’nın üzerinde. Ayrıca, bu zaman diliminde yaklaşık %4’lük utangaç kazançlar elde ediyor. 5,56 dolardan işlem gören THORChain’in günlük RSI değeri de yatırımcıların alım sinyali olarak yorumlayabileceği artan bir ivme gösteriyor.

Proje, farklı Blockchain’ler arasındaki takasları kolaylaştırmak için inşa edilmiş cross-chain ve merkezi olmayan bir borsa protokolü. Bu bağlamda, genel bir boğa piyasasının, çözümüne ve RUNE’a olan talebi büyük ölçüde artırması mümkün.

Kripto piyasası RSI ısı haritası: THORChain (RUNE). Kaynak: CoinGlass

Öte yandan, toparlanan bu iki altcoin’in momentumu yakalayamazsa alım sinyalinin geçersiz olması muhtemel. Kripto paralar bir düzeltme aşamasına girerse, piyasanın oynaklığı ve hızlı hareket eden özellikleri geri tepebilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x